Podsumowanie Sezonu rocznik 2009 - Walka do końca

Po dwóch sezonach spędzonych w 3 lidze orlików, dla rocznika 2009 runda wiosenna sezonu 2018/2019 miała być próbą awansu do 2 ligi. Zaczęliśmy bardzo dobrze pewnie ogrywając lokalnego rywala UKS Lesznowola 3:1 w pełni panując nad przebiegiem meczu, niestety w kolejnych dwóch meczach, mimo wyraźnej przewagi naszej drużny ponieśliśmy porażki kolejno z UKS Iwiczna i FA Piaseczno. Niestety w tych meczach mocno zawiodła nas skuteczność i mecze przegraliśmy jedną bramką(2:3 i 3:4). Na kolejny mecz pojechaliśmy do lidera MKS Piaseczno i niestety ponieśliśmy trzecią(tym razem "zasłużoną") porażkę. Mecze rewanżowe zaczynamy w identyczny sposób jak pierwsze spotkania. Najpierw wyraźne zwycięstwo 6:2 z UKS Lesznowola(wtedy wicelider) i kolejno znów minimalne porażki z UKS Iwiczna oraz FA Piaseczno(po raz kolejny przeważając na boisku). Takie wyniki meczy, naszych oraz przeciwników sprawiły, że zamiast walczyć o awans musieliśmy bronić się przed spadkiem. W ostatnim meczu ligowym podejmowaliśmy lidera rozgrywek MKS Piaseczno i do utrzymania w lidze potrzebowaliśmy przynajmniej remisu. Jednak w tym meczu nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, poprawili skuteczność i mecz wygraliśmy 6:3. Ostatni mecz pokazał, że drużyna ma umiejętność i potencjał żeby w końcu awans wywalczyć. Pomimo sporych perypetii i zawirowań w lidze sezon trzeba zaliczyć do udanych ponieważ nasza gra jest coraz lepsza, coraz lepiej się na boisku rozumiemy i odważnie podejmujemy działania(każdy z zawodników) podczas gry( a to cieszy najbardziej). Teraz chwila odpoczynku, następnie obóz i znów wracamy na ligowe boiska.