O Akademii

Akademia Piłkarska FC Lesznowolato projekt, który powstał z pasji mieszkańców gminy Lesznowola, którzy od najmłodszych lat związani są z piłką nożną.

Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie założycieli Akademii, stanowi solidną bazę do szkolenia przyszłego pokolenia piłkarzy, którzy z pełną świadomością i niepohamowaną ambicją wkroczą w świat wielkiej piłki, zapisując swoje osiągnięcia na kartach historii piłki nożnej. Nie tylko regionalnej, ale także ogólnopolskiej … a może nawet dalej.

Projekt nie zamyka się w żadnych ramach. Wszystko po to, by dążyć do perfekcji i otwierać się na wpływy z zewnątrz. Wzorować się na najlepszych, uczyć determinacji i kultywować podstawowe wartości.

Celem jest zadowolenie młodych piłkarzy i ich rodziców, a przede wszystkim sukcesy podopiecznych Akademii.

Priorytetem założycieli Akademii Piłkarskiej jest kształtowanie charakteru młodych ludzi, podsycanie pasji, wpajanie podstawowych wartości, które ułatwiają życie w społeczeństwie.

Praca trenerów ma głównie na celu rozwój umiejętności, a nie koncentrowanie się na tylko dobrym wyniku.

Podstawą jest atmosfera motywacyjna, skierowana na wspólny cel. Nie ma miejsca na budowanie własnego ego.

W konsekwencji lesznowolska Akademia buduje świadomość akceptacji błędów jako części nauki, podkreśla indywidualność, która stanowi integralną część zespołu. Natomiast trenerzy cenią przede wszystkim starania każdego piłkarza.

W Akademii Piłkarskiej FC Lesznowola wychowuje się już ponad 100 zawodników. To imponujący wynik biorąc pod uwagę fakt, że to stan koronujący trzyletnią działalność Stowarzyszenia Miłośników Piłki Nożnej FC Lesznowola, a przy tym dwuletnie istnienie samej Akademii. To młodzi chłopcy, którzy walczą o lepsze jutro polskiego futbolu.

Choć zapał ma niską temperaturę zapalną i przez to szybko się wypala, a w konsekwencji nie wszyscy młodzi zapaleńcy zostają zawodowymi piłkarzami, Akademia stawia sobie za cel hartowania talentów. Nie tylko piłkarskich, ale społecznych.

„Czasem łatwiej „wykuć” dobrego piłkarza z „bryłki” zapału, aniżeli inteligentnego i elokwentnego społecznika, który emanuje osobowością i zasadami. Ale takie właśnie dążenia są naszym celem. Rozpowszechniamy sport, który ma dla nas ogromną wartość, ale są wartości, które również chcemy świadomie propagować wśród młodych ludzi” - mówi Kamil Boguta, prezes zarządu FC Lesznowola.

Co ważne, zarząd Stowarzyszenia myśli perspektywicznie i otwiera przed adeptami Akademii nowe możliwości. Buduje model, w którym dzieci i młodzież stoją przed wyborem profesjonalnej przyszłości, przy zachowaniu ciągłości szkolenia.

Przyszłości w FC Lesznowola, gdzie seniorzy z pasją i zaangażowaniem pną się na szczyt grupy i bez kompleksów patrzą w przyszłość, widząc się znacznie wyżej.

To budowanie przyszłości dla wszystkich podopiecznych, ze szczególnym uwzględnieniem przyszłych, choć na razie małych, piłkarzy.