Podsumowanie Sezonu rocznika 2011 - Udany Sezon !!!

Podsumowanie sezonu 2018/2019 rocznik 2011

Sezon 2018/2019 to dla naszych zawodników z rocznika 2011 bardzo intensywny okres podczas którego rywalizowali z rok starszymi zawodnikami w dwóch edycjach Ligi Lesznowolskiej, wzięli udział w 4 turniejach, rozegrali kilka gier kontrolnych oraz zadebiutowali w oficjalnych rozgrywkach organizowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Był to również sezon podczas którego chłopcy wykonali kawał ciężkiej codziennej treningowej pracy, zrobili olbrzymi progres zarówno indywidualny jak i drużynowy, zebrali bardzo duży bagaż piłkarskiego doświadczenia, cieszyli się po wygranych turniejach oraz zaznali smaku wysokiej porażki.

Sezon 2018/2019 rozpoczęliśmy od rywalizacji w jesiennej Lidze Lesznowolskiej w której mierzyliśmy się z zawodnikami z rocznika 2010. W tych rozgrywkach udało nam się zająć II miejsce na co złożyło się 7 wygranych spotkań i tylko 1 porażka.

Po bardzo dobrej, w naszym wykonaniu jesiennej edycji LL, rozpoczęliśmy zmagania w zimowej rundzie tych rozgrywek, w których znów graliśmy w starszej kategorii wiekowej a spotkania były rozgrywane na hali. Specyfika gry na hali, która jest węższa oraz dłuższa niż boisko typu „Orlik” nie była naszym sprzymierzeńcem a jeszcze bardziej uwydatniała różnicę fizyczną oraz motoryczną pomiędzy nami a rok starszymi przeciwnikami. Na naszą niekorzyść wpływał również rozmiar bramek na jakie graliśmy. Zamiast bramek o wym. 3x1,55m które są dedykowane dla naszej kat. wiekowej graliśmy na dużo wyższe bramki do piłki ręcznej o wym. 3x2m. Nasi bramkarze, ze względu na obecne warunki fizyczne, nie byli wstanie doskoczyć do wyżej umieszczonej poprzeczki przez co byli bez szans na skuteczną interwencję w przypadku wysokiego strzału przeciwnika. Poziom piłkarski halowej edycji LL był dużo wyższy niż w przypadku rundy jesiennej, ponieważ prawie wszystkie zostały wzmocnione zawodnikami którzy na jesienni reprezentowali swoje Kluby w rozgrywkach organizowanych przez MZPN. Te wszystkie czynniki miały wymierny wpływ na naszą grę oraz osiągnięte przez nas wyniki (1 wygrana/6 porażek) jednak nie są dla nas żadną wymówką czy usprawiedliwieniem naszej postawy ponieważ warunki były takie same dla wszystkich zespołów a my świadomie przystąpiliśmy do rywalizacji ze starszymi o rok zawodnikami którzy w tym okresie byli od nas po prostu lepsi. Ta runda była dla naszych chłopców bezcennym doświadczeniem oraz wspaniałą lekcją z której wyciągnęliśmy wnioski i wiele się nauczyliśmy a sam wynik sportowy nie był w tym momencie najważniejszy.

W jesiennych i zimowych edycjach LL nasz zespół grał w starszej kat. wiekowej, ponieważ był to najlepszy sposób aby odpowiednio przygotować się do rozgrywek organizowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej do których przystąpiliśmy od rundy wiosennej sezonu 2018/2019 oraz do rywalizacji w turniejach w których mieliśmy przyjemność brać udział. Doświadczenie jakie zebraliśmy podczas gier ze starszym, większym fizycznie i często lepszym piłkarsko przeciwnikiem, które zostało poparte codzienną ciężką i żmudną pracą jaką chłopcy wykonali podczas treningów dało wymierny i pozytywny efekt w rywalizacji z drużynami z naszego rocznika.

30 marca wystartowały rozgrywki MZPN w których zostaliśmy przydzieleni do IV Ligi Okręgowej, w której mieliśmy przyjemność zmierzyć się z zespołami: SEMP Ursynów, FCB Boborowiec, Victoria Głosków, KS Ursynów II oraz UKS Rakovia. W tych rozgrywkach zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, wygraliśmy wszystkie spotkania (10 zwycięstw) i z kompletem punktów zajęliśmy 1 miejsce które dało nam awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Nasz zespół prezentował ofensywny styl gry co zaowocowało zdobyciem aż 175 bramek przy zaledwie 25 straconych.

W sezonie 2018/2019 chłopcy z rocznika 2011 wzięli również udział w 4 turniejach piłkarskich. Te turnieje pokazały nam że nasz zespół posiada bardzo duży potencjał drużynowy oraz wysokie umiejętności indywidualne co potwierdzają wyniki jakie osiągnęliśmy oraz ilość nagród indywidualnych jakie nasi zawodnicy otrzymali. W każdym z tych turniejów dochodziliśmy do strefy medalowej, w dwóch z nich zajęliśmy 1 miejsce a w dwóch pozostałych zajmowaliśmy odpowiednio 2 i 3 miejsce. Jeśli chodzi o nagrody indywidualne to podczas tych zawodów nasi chłopcy zgarnęli aż 5 wyróżnień: 2x MVP turnieju, 2x Król Strzelców, 1x Najlepszy bramkarz. Warto podkreślić fakt, że każdą z tych nagród indywidualnych otrzymał inny zawodnik, co pokazuje jak duży potencjał mamy jako drużyna.

Podsumowując był to dla nas bardzo intensywny ale udany sezon. Podczas którego wiele się nauczyliśmy, zebraliśmy bardzo dużo doświadczenia a ciężka treningowa praca przełożyła się na bardzo dobre wyniki sportowe.