PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ ROCZNIKA 2009

Zakończyły się zmagania ligowe rocznika 2009. Naszych zawodników w obecnym sezonie czekało sporo zmian związanych z systemem rozgrywek. Pierwszą i najważniejszą zmianą było zwiększenie liczby zawodników na boisku, przeszliśmy z gry systemem 4 zawodników w polu i bramkarz na system 6 zawodników w polu i bramkarz. Zwiększyły się wymiary boiska oraz wielkość bramek.
Początek sezonu to zdecydowane dostosowywanie się do nowego systemu gry, mecze dobre przeplataliśmy z meczami bardzo złymi, ale ze wszystkich spotkań wyciągaliśmy wnioski i poprawialiśmy błędy które popełnialiśmy, co dało efekt w postaci bardzo dobrej drugiej części sezonu. W wielu meczach to my byliśmy stroną przeważającą i prowadzącą grę( choć skuteczność pod bramką przeciwnika jest zdecydowanie do poprawy). Na dowód zdecydowanej poprawy naszej gry niech będzie wynik meczu rewanżowego ze zwycięzcą ligi w którym wygraliśmy 10:6(pierwszy mecz przegraliśmy 3:13).
Ostatecznie w lidze zajęliśmy czwarte miejsce. Sezon pokazał, że nie można spoczywać na laurach i potrzeba ciężkiej pracy żeby odnosić sukcesy, więc pracujemy i rozwijamy się dalej, a następny sezon będzie należał do nas.

Drużyna na przełomie września i października wzięła udział w międzynarodowym turnieju API Cup. Turniej pozwolił nam zdobyć cenne doświadczenie oraz zmierzyć się z drużynami z innych krajów co było dla naszych młodych zawodników na pewno fajną przygodą.