Udany turniej rocznika 2008

W Niedziele 22 marca nasz najmłodszy rocznik 2008 wziął udział w turnieju Talent Cup Targówek. Był to pierwszy poważny turniej rocznika 2008.

W turnieju wzięły udział drużyny: FC Lesznowola, Drukarz Warszawa I i II, KS Raszyn, APJD, Talent Targówek, Dragon Bielany, MOSP Białystok I i II, Mińsk Mazowiecki, Białe Orły, AP Brychczy.

Nasza drużyna rywalizowała w grupie A z drużynami Drukarz Warszawa II, KS Raszyn, Talent Targówek, Dragon Bielany.

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną Drukarz Warszawa II. Mecz lepiej zaczęli chłopcy z Drukarza i objęli prowadzenie 1-0, nasi chłopcy nie poddali się i po dwóch bramkarz Kuby Piasecznego i jednej Antka Sosnowskiego wygraliśmy 3-1.

W drugim mecz zdecydowanie wygraliśmy 3-0 z drużyną Dragon Bielany po dwóch bramkach Kuby Piasecznego i jednej Jasia Borowca.

W trzecim meczu zmierzyliśmy się z gospodarzami turnieju Talent Targówek. Mecz zaczęliśmy dobrze wyszliśmy szybko na prowadzenie po bramce Kuby Piasecznego. Drużyna z Targówka odpowiedziała nam dwoma trafieniami z dystansu i wyszła na prowadzenie 2-1, nasi chłopcy nie poddali się i walczyli do końca, bramkę wyrównującą strzelił Kuba Piaseczny, a na 50 sekund przed końcem spotkania zwycięską bramkę zdobył Jan Staszewski i wygraliśmy trzeci mecz 3-2. To zwycięstwo dało nam awans do półfinału turnieju.

W ostatnim meczu w grupie graliśmy z drużyną KS Raszyn o pierwsze miejsce w grupie. Po dobrym i zaciętym meczu przegraliśmy 3-1, honorową bramkę strzelił niezawodny Kuba Piaseczny. Warto nadmienić, że przy wyniku 0-0 Kuba Piaseczny został brutalnie sfaulowany przez zawodnika z Raszyna w sytuacji gdzie wychodził sam na sam.

Po rozgrywkach grupowych mieliśmy prawie pięć godzin przerwy ( w tym czasie rywalizowała grupa B), następnie zmierzyliśmy się w półfinale z pierwszą drużyną Drukarza. Widać było u chłopców, że ta przerwa im dobrze nie zrobiła , wyszliśmy trochę zaspani i przegraliśmy 4-0, ale walczyliśmy do końca.

W meczu o 3 miejsce znowu zmierzyliśmy się z drużyną KS Raszyn, i tak jak w rozgrywkach grupowych ulegliśmy kolegą z Raszyna 3-1 co dało nam 4 miejsce w turnieju, honorową bramkę zdobył Kuba Piaseczny.

Niewątpliwie jest to wielki sukces naszej najmłodszej drużyny, która pierwszy raz wystąpiła w takim dużym turnieju i od razu zajęła 4 miejsce na 12 drużyn. Chłopcy pokazali, że ciężka praca na treningach nie idzie na marne i z każdym treningiem, z każdym tygodniem, z każdym miesiącem robią olbrzymie postępy. Z każdym meczem ich gra wygląda coraz lepiej.

Gratulacje :)

Wystąpiliśmy w składzie:

Franciszek Wiklak, Mateusz Kruk, Dawid Smoliński, Antek Sosnowski, Kuba Piaseczny, Szymon Pawlak, Jan Borowiec, Jan Staszewski, Mikołaj Kwiatkowski, Paweł Korona

Bramki zdobywali:

Kuba Piaseczny 8 bramek