Zwycięstwo po ciężkim meczu!

W Niedzielne popołudnie pierwsza drużyna Seniorów rozegrała pierwszy mecz na swoim boisku w tym sezonie z drużyną Rysia Laski.

Warunki do gry były bardzo ciężkie przed meczem była duża ulewa i na boisku zrobiły się kałuże, także w trakcie meczu deszcz cały czas padał.

Mecz lepiej zaczęli goście, którzy lepiej radzili sobie w tych trudnych warunkach i dłużej utrzymywali się przy piłce.

Mimo słabszej gry to nam udało się zdobyć pierwszą bramkę w meczu, z rzutu rożnego dośrodkował Adamczyk wprost na głowę Skalskiego, który głową skierował piłkę do bramki.

Kilka minut później Gajowniczek znalazł się w sytuacji sam na sam , niestety strzelił minimalnie niecelnie.

Kolejną groźną sytuację miał Śliwowski, który w polu karnym położył zawodnika gości i miał przed sobą tylko bramkarza, ale niestety piłka zatrzymała się w kałuży i ułatwiła interwencję obrońcy.

Zawodnicy z Lasek również stwarzali sobie sytuacje, najpierw po zamieszaniu w polu karnym uderzali w poprzeczkę , w kolejnej sytuacji uderzenie z 12 metra przeleciało minimalnie obok naszej bramki.

Ale to nam udało się strzelić drugą bramkę, Śliwowski idealnie zgrał piłkę głową do wychodzącego na czystą pozycję Gajowniczka, który pewnym strzałem z 11 metra umieścił piłkę w bramce.

Po przerwie goście ruszyli do ataków i szybko udało im się zdobyć bramkę , w 50 minucie spotkania Boguta niefortunnie trafił w piłkę i skierował ją do własnej bramki.

Po tej bramce goście jeszcze mocniej przycisnęli i mieli kilka sytuacji do strzelenia bramki, ale albo nie trafiali w bramkę, albo dobrze interweniował w bramce Kowalski.

W 73 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał debiutujący w naszym zespole Jagiełło, i musieliśmy radzić sobie w dziesiątkę.

Na szczęście kilka minut później zawodnik gości również obejrzał czerwony kartonik i szanse się wyrównały.

Do końca meczu goście próbowali zdobyć bramkę wyrównującą ale udało nam się dowieźć ten wynik do końca i zdobyć pierwsze trzy punkty w tym sezonie.

FC Lesznowola 2-1 Ryś Laski

br. Skalski, Gajowniczek

Skład: Kowalski, Boguta (83 Śmietanka), Skalski, Komosa, Błachnio, Komendarczyk, Adamczyk, Saługa, Jagiełło, Śliwowski(46 Pieńkoś), Gajowniczek