Trzecie zwycięstwo z rzędu rocznika 2008!!!

W sobotę w 5 kolejce ligi Mazowieckiej rocznik 2008 podejmował na własnym boisku drużynę Chlebni.

Mecz był bardzo zacięty, obie drużyny dawały z siebie wszystko i obie chciały odnieść zwycięstwo.

Na początku pierwszej kwarty szybko na prowadzenie wyszli goście, którzy po naszym błędzie w sytuacji sam na sam strzelają bramkę. Nasza drużyna po stracone bramce, potrzebowała kilku minut aby złapać odpowiedni rytm. Po tym czasie nasze ataki były coraz śmielsze, ale niestety brakowało nam wykończenia.

W drugiej kwarcie ruszyliśmy już zdecydowanie do ataku, co przyniosło efekt , kapitalną asystą popisał się Mateusz Kruk, który idealnie wyłożył piłkę Antkowi Sosnowskiemu, który umieścił piłkę w bramce. Po tej bramce ruszyliśmy do dalszych ataków ale ciągle brakowało nam kropki nad i . Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla naszej drużyny to kwestia czasu, goście na koniec kwarty wyprowadzają zabójczą kontrę i strzelają bramkę na 2-1, była to ich druga sytuacja w tej kwarcie.

W trzeciej kwarcie udaje nam się szybko doprowadzić do remisu za sprawą Mateusza Kruka, który po indywidualnej akcji strzela bramkę wyrównującą. Mimo naszych dalszych ataków ( dwie poprzeczki i słupek) trzecia kwarta kończy się remisem 2-2.

W czwartej kwarcie nareszcie nasza skuteczność się poprawiła. Najpierw w polu karnym faulowany był Kruk i rzut karny na bramkę zamienił Mikołaj Kwiatkowski. Po tym kolejny raz znakomitą akcją indywidualną popisał się Mateusz Kruk i zdobył czwartą bramkę. Ostatnią bramkę w tym meczu i chyba najładniejszą zdobył nasz kapitan Dawid Smoliński, który otrzymał kapitalne podanie od Bartka Korlaka przed pole karne i mocnym uderzeniem z pierwszej piłki strzelił pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans bramkarzowi. Pod koniec kwarty chwilę rozluźnienia wykorzystali zawodnicy Chlebni i strzelili swoją trzecią bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 5-3.

Brawo chłopcy za kapitalny mecz, w którym graliśmy piłką i cały czas przeważaliśmy, wygrywaliśmy większość pojedynków 1x1, dzielnie walczyliśmy z dobrze broniącą się drużyną, która grała bardzo mądrze.

Gratulacje za walkę, zaangażowanie i ambicję .

FC Lesznowola 5-3 LKS Chlebnia