Podsumowanie rundy jesiennej rocznika 2008

W tym sezonie nasze drużyny występowały w pierwszej i trzeciej lidze. Obie drużyny miały przed sobą ciężkie zadanie do wykonania ponieważ miały ciężkich rywali.

Pierwsza drużyna do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie się w pierwszej lidze, po słabszej pierwszej rundzie po której mieliśmy na swoim koncie tylko trzy punkty , w drugiej części było zdecydowanie lepiej zdobyliśmy siedem punktów i wskoczyliśmy na czwarte miejsce w tabeli, które pozwoliło nam się utrzymać w pierwszej lidze.

W całej rundzie byliśmy bardzo nierówni, przeplataliśmy dobre mecze, słabymi, potrafiliśmy wygrać z Pogonią u siebie 17-2 po czym na wyjeździe przegraliśmy 2-5, z Żyrardowem na wyjeździe przegraliśmy 5-6, a u siebie wygraliśmy 12-2. Najlepszym przykładem naszej nierównej gry w tej rundzie był koniec rundy, kiedy w Niedziele przegraliśmy na wyjeździe 2-5 z Pogonią, a we wtorek w meczu o być albo nie być w pierwszej lidze wygrywamy z Mistrzem Ligi z zeszłego sezonu Zniczem Pruszków 5-3.

Na uwagę zasługuję również to, że w meczach na własnym boisku zdobyliśmy 10 punktów na 15 możliwych, a w meczach wyjazdowych nie zdobyliśmy żadnego punktu.

Oprócz rozgrywek ligowych nasza drużyna wystąpiła w Międzynarodowym turnieju w Zakopanem w którym zajęła 16 miejsce na 28 drużyn, oraz w grudniu zajęliśmy 4 miejsce w turnieju Delta Cup.

Po rozgrywkach ligowych rozegraliśmy również kilka sparingów z mocnymi rywalami z AP Brychczy, Varsovią, SEMP i Białe Orły.

Statystyki ligowe

Strzelcy                                                                       Asysty                                                         Średnia ocen za mecz

18 - Mikołaj Kwiatkowski                                           17 - Mikołaj Kwiatkowski                              7,0 Norbert Orzoł

15 - Filip Chołuj                                                           6 - Borys Roguski                                       6,75 Mikołaj Kwiatkowski

8 - Samuel Wojciechowski                                          5 - Filip Chołuj                                            6,55 Filip Chołuj

Nasza druga drużyna po awansie do trzeciej ligi trafiła do mocnej grupy z drużynami, które spadły z drugiej ligi (Laura Chylice i Kosa Konstancin) oraz Perły Złotokłos, Victorii Głosków i KS Konstancin.

Druga drużyna w porównaniu do pierwszej drużyny dobrze radziła sobie z drużynami z dołu tabeli w których zdobyła komplet punktów i spokojnie utrzymała się w trzeciej lidze. Gorzej było z drużynami z czołówki w których zdobyliśmy tylko jeden punkt z Laurą Chylice.

Mimo niekorzystnych wyników z drużynami z góry tabeli w pierwszej rundzie, w drugiej potrafiliśmy pokazać charakter i zaprezentować sie zdecydowanie lepiej np. w meczu z Perłą u siebie przegraliśmy 1-13, a w rewanżu przegraliśmy 3-4 choć przy lepszej skuteczności mogliśmy nawet wygrać, w meczu z Laurą u siebie przegraliśmy 3-10, a na wyjeździe zremisowaliśmy 2-2.

Po zakończeniu rozgrywek ligowych rozegraliśmy dwie kolejki Ligi Lesznowolskiej w której rywalizujemy z zawodnikami rok starszymi i na tle starszych kolegów prezentujemy się z dobrej strony, mimo iż na hali w ogóle nie trenujemy.

Oprócz ligi Lesznowoslkiej rozegraliśmy również sparingi z MKS Piaseczno, SEMP Warszawa i Piast Piastów.

Statystyki ligowe

Strzelcy                                                     Asysty                                       Średnia ocen za mecz

10 - Szymon Poziomecki                          6 - Marcel Gawryś                     6,5 Szymon Poziomecki

9 - Jan Staszewski                                   5 - Karol Tymiński                      6,48 Franek Wiklak