Młodziki z awansem ! Podsumowanie rundy rocznika 2006/07

Runda jesienna dla młodzików 2006/07 była rundą przełomową, gdyż w końcu chłopcy mogą się cieszyć z pierwszego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, a biorąc pod uwagę bardzo wyrównany poziom ligi nie było to łatwe, gdyż mecze były bardzo zacięte i wyrównane, nie było zdecydowanego faworyta.

W zespole młodzików FCL w tym sezonie można było zauważyć dużo lepszą grę w obronie, co w poprzednich latach było naszym największym mankamentem, traciliśmy znacznie mniej bramek, niż w ubiegłych rundach grając zdecydowanie odpowiedzialniej w formacji defensywnej, którą bardzo dobrze kierował Karol Duplicki asekurując pozostałych kolegów z obrony oraz wprowadzając dużo spokoju w wyprowadzaniu piłki.

Poprzez poukładaną oraz solidną grę w obronie, pomocnicy oraz formacja ataku miała ogromne pole do popisu. Nasi napastnicy strzelali bardzo dużo goli ( najwięcej w lidze ) , kreując sobie mnóstwo sytuacji po bardzo efektownych dla widzów akcjach, natomiast w dalszym ciągu szwankowała skuteczność, bo mogliśmy zdobyć znacznie więcej bramek.

Kadra chłopców w minionej rundzie znacznie zwiększyła się po powrocie kilku zawodników, co dało nam bardzo duży komfort w składzie, a także w zmianach, które przeprowadzaliśmy. Każdy zawodnik, który zastępował schodzącego kolegę dawał bardzo dużą jakość zespołowi, a na treningach można było zaobserwować rywalizację w walce o miejsce w składzie na mecz, co znacznie podniosło jakość treningów.

Podsumowując, cała runda była bardzo udana dla młodzików, gra naszych młodzików wyglądała dużo dojrzalej, niż w poprzednich sezonach, widać po chłopcach znaczne postępy, ale niestety chłopcy nadal muszą pracować nad koncentracją, ponieważ większość meczy zaczynaliśmy od utraty gola, a później musieliśmy gonić wynik.

Król Strzelców rundy jesiennej : Jakub Dec i Karol Kogut - 9 bramek

Król Asyst - Philip Kogut - 5 asyst