Czwarte miejsce w Mini Mistrzostwach Europy ActiveJet 2016!!!

W sobotę po raz pierwszy w życiu chłopcy z rocznika 2009 wzięli udział w turnieju piłkarskim, a dodatkowo byli gospodarzem tego turnieju. Jako gospodarz turnieju graliśmy reprezentacją Francji czyli gospodarzem tegorocznego Euro 2016.

W pierwszym meczu w grupie spotkaliśmy się z reprezentacją Portugalii (UKS Lesznowola) i po dobrym meczu zremisowaliśmy 1-1. W drugim spotkaniu zagraliśmy z Anglią(Orlęta Mroków) i odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo 2-1. W trzecim spotkaniu z Rosją(Laura Chylice) mimo, że straciliśmy pierwsi bramkę, graliśmy do końca i udało nam się odnieść zwycięstwo 2-1, które dawało nam awans do Ćwierćfinału. W ostatnim meczu grupowym ponieśliśmy wysoka porażkę z drużyną Chorwacji (UKS Iwiczna) 1-5, i ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w grupie.

W Ćwierćfinale graliśmy z reprezentacją Polski i po meczu walki odnieśliśmy zwycięstwo 1-0 i awansowaliśmy do półfinału Mistrzostw.

W Półfinale graliśmy z reprezentacją Turcji (Młodzik Radom) jak się później okazało zwycięzcą turnieju. Mecz układał się dla nas dobrze, mieliśmy sytuacje aby objąć prowadzenie ale niestety to my popełniliśmy błąd i straciliśmy pierwsi bramkę, a w końcówce meczu jeszcze dwie i przegraliśmy 3-0.

W meczu o trzecie miejsce niestety nie starczyło nam sił i wysoko przegraliśmy z drużyną Belgii (Respekt Halinów) 0-5.

Podsumowując zagraliśmy bardzo dobre zawody i w swoim pierwszym turnieju zajęliśmy wysokie czwarte miejsce. Chłopcy bardzo dobrze radzili sobie w pojedynkach 1x1 w ataku jak i w obronie, Najwięcej bramek w naszej drużynie zdobył Kuba Styra 4 bramki. Na słowa uznania zasługuje Nataniel Antoniak, który zadebiutował jako bramkarz i spisywał się wyśmienicie .

Brawo chłopcy !!! Brawo FCL !